Ana sayfa Gıda Organik Ürün Mağazası Açmak

Organik Ürün Mağazası Açmak

660
0

Son yıllarda organik gıda ya da malzeme tüketiminden sıkça bahsedilmekte beraber insanların büyük bir çoğunluğu organik gıdalarla beslenmek ya da organik malzeme kullanmak istiyor. Bu durumda potansiyel olarak yatırımcıların dikkatini çekiyor. Peki bir organik dükkan açmak için dikkat etmeniz gerekenler nelerdir onları inceleyelim.

Yer Seçimi

Organik ürün pazarlama için seçtiğiniz yerin konumu büyük önem taşıyor. Sık popülasyonun olmasının yanı sıra bölgenin demografik yapısı da önem teşkil etmektedir. Dükkanınızın olduğu bölgenin ekonomik yapısı belirleyici rol oynar. Organik ürün arayışı çevreden çevreye değişkenlik gösterebilir. Talebin yoğun olacağı yerleri belirlemek sizin açın hayati önem taşımaktadır. İlgilendiğiniz bölgenin yeme-içme alışkanlıklarını bilmeniz size bu konuda avantaj sağlayacaktır. İşletmenizin yerini tespit ettikten sonra geriye bir iş planı kalmaktadır.

Kurulum

Aradığınız yeri bulduğunuzu varsayarsak kurulum aşamasında bir iç mimara gereksinim duyabilirsiniz. Organik mağazalarda kullanılan ve artık sıradanlaşmış “köy” havası yerine farklı bir konsept kullanmayı deneyebilirsiniz. Dükkanınızın dekorasyonu potansiyel müşterileriniz için önem teşkil eder.  Müşterinin tekrar gelip gelmeyeceğine karar vermesi, pazarladığınız ürün dışında iç dizayna da bağlıdır.

Ürün Belirleme

Hangi ürünleri satmak istediğinize karar vermeniz gerekmekte. Bunun için farklı değişkenleri göz önünde bulundurmalısınız. Organik ürün satışı İyi bir yer seçimi reklam ve pazarlamayla düşündüğünüz kazancı sağlayacaktır. Küçük çaplı bir araştırma yaptığımda karşıma çıkan ve insanlar tarafından sık aranan; organik kahve hemen ardından organik kozmetik ve çeşitli gıdalar gelmekte. Organik ürün arayışı sırasıyla İstanbul, Kırklareli, İzmir, Edirne, Çanakkale illerinde diğer illere göre daha fazla. Sizde satabileceğiniz ürünleri talebe karşılık belirleyebilirsiniz. Yaptığınız araştırma ürününüzü pazarlamada size büyük kolaylık sağlayacaktır. Konu hakkında detaylı bilgi ve analiz almak için bizimle de iletişime geçebilir ya da başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

Tedarik

İşin önemli bir kısmı da güvenli tedarikçiler bulmaktır. Tedarikçilerimizi belirledikten sonra geriye ürünlerinizi almak ve satışa başlamak kalıyor. Bu işte yeni olduğunuz için tedarikçileriniz size gereken vadeyi sağlamayacaklardır. Aranızdaki ticari ilişki doğal olarak bir süre alış-veriş yaptıktan sonra gelişecektir. Bir işyeri açmak kadar önemli olan sizi 3-4 ay idare edebilecek maddi kaynaktır. Çoğunlukla yapılan hata bunu göz ardı ederek kurulan işletmelerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı buraya girin