Ana sayfa İş Fikirleri İnternette ne satabilirim ?

İnternette ne satabilirim ?

363
0

Sosyal medyanın günümüzde hızla büyümesiyle tüketiciler  de online alışverişe yöneldi. Alanında en büyük şirketlerden olan Amazon’ dan örnek verecek olursak günlük yaklaşık 100 milyon ürün satılmakta. Yani 100 milyon tüketici internetten alışveriş yapıyor. Yerel bazda ele alacak olursak Türkiye de tüketicilerin %85’i bir ürün satın almadan önce internetten araştırma yapıyor. Bununla beraber %70 e yakını araştırdığı ürünü online satın alıyor.(Kaynak: TRT Haber) Gün geçtikçe insanlar online alışverişi tercih ediyor.  Türkiye de yaklaşık 59 milyon insan aktif internet kullanıcısı. Bu hiçte küçümsenemeyecek bir rakam. Gelecek yıllarda online alışverişin, mağaza-dükkan alışverişine ihtiyaç kalmayacağı şekilde gelişeceği öngörülüyor.

Peki insanlar internetten hangi ürünleri alıyor ?

 Hitap ettiğiniz kitle para kazanmak için önemli kıstas. E-ticaret yapmadan önce insanların aklını kurcalayan en önemli faktör, hali hazırda bir mağazayı online alışverişe uyarlamıyorsanız internetten ne satacaksınız ? İnsanların alışkanlıklarına ve alışveriş eğilimine göre bir yol izlerseniz sermayesiz ya da küçük bir sermaye ile hatrı sayılır bir gelir elde edebilirsiniz. Eldeki verilere göre popüler olarak satılan kalemler; ayakkabı, aksesuar, giyim.

Ürün belirlerken dikkat etmeniz gereken hususlar

Kullanıcı taleplerini her gün araştırın. Facebook, Google, Instagram ya da yerel e-ticaret sitelerinin en çok satanları size bir fikir sunacaktır. 1 ay boyunca araştırmalarınızı not edin. Araştırmalarınız size bir yol çizecektir.

Ürününüzü belirlerken harcamanız gereken zamanı ve maddi kaynağı göz önünde bulundurun. Yani popüler ürün pazarlayacaksanız ki bu her gün değişmekte ciddi bir mesai harcamanız gerekmektedir. Buna karşın elde edeceğiniz kar, diğer kategorilere göre daha yüksek olacaktır. Maddi kaynağınız ya da miktarı da ürün belirlemede belirleyici olur. Endişelenmeyin eğer bir sermayeniz yoksa dahi bir şeyler üretip satmak mümkün. Sermayesiz ürün için, örneğin bir aksesuar parçası olan bileklik pazarlayacaksanız üretmek için gerekli zamanı öngörmeniz önemli bir noktadır.

Ürününüzü belirledikten sonra tavsiyeler

  • Yenilikçi ve araştırmacı olun. Tüketici talebi değişkenlik göstermekte.
  • İş planınızı oluşturun.
  • Ürününüzü birden fazla platformda satışa sunun. (instagram, facebook, e-ticaret siteleri)
  • Ürününüz için iyi bir açıklama yazın. Sade ve açıklayıcı olmasına dikkat edin
  • Ürününüzün görsellerinin yüksek çözünürlüklü olmasına dikkat edin. Hatta imkanınız varsa bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

Online satış konusunda detaylı bilgi almak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı buraya girin