Ana sayfa İnternetten Paza Kazan Fiverr İle İnternetten Para Kazanma

Fiverr İle İnternetten Para Kazanma

529
0

Günümüzde internetten para kazan konusu altında bilgi kirliliği mevcut. İnternetten para kazanmak mümkün mü ? Evet mümkün ancak doğru adımları atarak başarıyı yakalayabilirsiniz. Benimde tecrübe ettiğim freelance deneyimini sizinle paylaşacağım.

Fiverr nedir ? Nasıl çalışır ?

Fiverr, freelance çalışanları ve alıcıları bir araya getiren bir platform diyebiliriz. Fiverr’ in anadili İngilizce. İyi bir İngilizce altyapısına sahipseniz ve herhangi bir konuda yeteğiniz varsa freelance çalışarak ek gelir elde edebilir hatta bir süre sonra ana gelir olarak tercih edebilirsiniz. Fiverr platformunda örneğin; grafik, web, seo, fotoğraf, müzik, video, tercümanlık gibi onlarca kategorisi var ve eminim sizinde herhangi bir konuda yeteneğiniz vardır.

Gig adı verilen başlıklarla sunduğunuz hizmeti Dünya’ da pazarlamanız mümkün. Dikkatimi çeken ilk şey 2017’ de başladığımda ve halada gözüme çarpan olgu Türklerin bu platformu kullanmıyor olmaları. Yoğunlukta freelance çalışanlar Pakistan, Hindistan vb ülkelerden.

Fiverr ile ortalama ne kadar kazanabilirim ?

Hemen birkaç örnekle gösterelim. 

Bu freelancer sadece bu gig’inden 485 oylama almış. ( bu minimum rakamdır. Bazı müşterilere satışı gerçekleştirdiğiniz halde oylama ya da yorum yapmak istemez. Yani muhtemelen tamamlanan işi 485’den fazla ama biz 485 i baz alalım ). En düşük tasarım paketi 395 $. 485 müşterisi olduğunu ve her müşterisinin başlangıç paketinden aldığını varsayarak 485*395=191.180$ kazanç. ( Kazancın %20’si komisyon olarak fiverr alıyor ) net geliri = 152.944$.

Başka bir alandan örnek;

Bu freelancer yalnızca bu gig’i için 1344 siparişini tamamlamış ve başlangıç paketi 5$. 1344*5=6.720%20=5.376$

Binlerce örnek çıkarmak mümkün.

Fiverr’ a üye olmak için ne gerekiyor ?

Fiverr a üye olmak için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Satışı gerçekleşen iş başına %20 komisyon fiverr tarafından otomatik olarak kesiliyor ve geri kalan miktar fiverr cüzdanınıza yatıyor.

Siz de internetten gerçek anlamda para kazanabilirsiniz. Fiverr bu platformlardan sadece biri ve Fiverr’ da işinizi iyi yaparsanız sermayesiz ana gelir kaynağı haline gelebilir. Fiverr için detaylı yazımı yakın zamanda sizlerla paylaşacağım.

Websitesi: Fiverr

Konu hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı buraya girin