Ana sayfa Otomotiv Elektrikli Araba Teknik Servisi Açmak

Elektrikli Araba Teknik Servisi Açmak

331
0

Teknolojinin hızla gelişmesi beraberinde yeni iş fırsatları getiriyor. Dünyada son zamanların popüler sektörü haline gelen elektrikli araba, teknik servis, yedek parça ihtiyacı doğuracak. 28.12.19 itibariyle görüşe çıkan yerli elektrikli araba TOGG ile akıllarda bir soru işareti oluştu.  2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenen yerli elektrikli otomobil TOGG’ un teknik anlamda aksaklıklarını giderebilecek özel bir firma bulunmamakta.

Hali hazırda TESLA kullanıcıları bu sorunla karşı karşıyaydı. Örneğin TESLA yada JAGUAR SUV modellerinden birine sahipseniz olası bir teknik sorunla karşı karşıya kaldığınızda Türkiye’ de ihtiyacınıza yönelik bir firma yok. Aracınızı en yakın yurtdışı servisine göndermeniz gerekmekte. Bu da hem mali açıdan hem zaman açısından büyük kayıp yaratıyordu. Yaklaşık 6 ay ya da daha fazla olan bu süreç elektrikli araba sahiplerini oldukça zor duruma sokmakta. Ancak bu krizi fırsata dönüştürmek iyi bir seçenek. Özellikle yerli aracında piyasaya sürülmesiyle teknik servis ya da yedek parça sektöründe doğan bu açığı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca açtığınız servis için bayilik vererek Türkiye genelinde talebi karşılayabilirsiniz.

Türkiye için yeni bir gelişme olması sebebiyle bunu avantaja çevirmek sizin elinizde. Önümüzdeki yıllarda elektrikli araba kullanıcılarının hızla artması bekleniyor. Nedeni ise sağladığı avantajlar.

Elektrikli araba’ nın avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Elektrikli araba sahibiyseniz en önemli avantajınız fosil yakıtlı arabaların aksine örneğin 70-100 tl bir enerji masrafıyla 500 km kadar yol kat edebilirsiniz.
  • Elektrikli araba neredeyse hiç gürültü kirliliği yaratmaz
  • Elektrikli araba kullananların sayısı arttıkça çevre kirliliği sorunu büyük miktarda azalacak.
  • Performans bakımından dengeli. Elektrikli araba düşünülenin aksine bir çok arabadan daha hızlı.
  • Yazılım bakımından diğer arabalara nazaran daha güvenli.
  • Kullanışı kolay ve rahat.

Elektrikli arabanın sağladığı avantajlar sektörün büyümesini de doğal olarak beraberinde getiriyor. Bir çok araba şirketi gerek Hybrid gerekse tamamen elektrikli arabaların bünyesinde üretilmesi için çalışmalarına hız verdi.

Elektrikli Araba Teknik Servisi Açmak

Doğan bu yeni talebi karşılamak için büyük fırsat olarak değerlendirebiliriz. Yerli üretim arabayı göz önünde bulundurursak böyle bir fikir için 2 yılınız daha var. Bu süre gerekli iş planınızı oluşturmanız. Tedarik zincirini planlamanız ve franchise sistemini geliştirmeniz için yeterli bir zaman aralığı.

Detaylı bilgi almak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı buraya girin