Ana sayfa İnternetten Paza Kazan İnstagramdan Para Kazanmak İçin 5 Tavsiye

İnstagramdan Para Kazanmak İçin 5 Tavsiye

480
0

İnternetten para kazanmanın bir yolu da sosyal platformdan bir ürün pazarlamak ya da reklam almak. Bir çok üretici artık ürünlerini İnstagram üzerinden pazarlıyor. Günümüzde popüler olan İnstagram üzerinden para nasıl kazanılır? Ürününüzü satın alacak kitleyi nasıl bulursunuz? Gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Bir ürünü ya da hizmeti pazarladığınızı varsayarak örnek bir iş planı oluşturacağımız bu makale yeni girişimciler için faydalı olcaktır.

1-Kaliteli İçerik Oluşturma

Profilinizi yeni açtığınızı varsayarak ilk adımda gerekli olan en önemli şey profilinizde pazarladığınız ürün ya da hizmetle ilgili içeriğinizin bulunması. Burada dikkat edilmesi gereken İnstagram’ da paylaştığınız her fotoğrafın ve videonun yüksek kalitede olması satın alma eğilimini arttıracaktır. Gönderilerinizde yardımcı grafik programlarını kullanarak, çekim hatalarını düzeltmek ve görseli göz alıcı hale getirmek önemlidir. Biz bunun için Photoshop öneriyoruz. Ancak programa erişme ya da kullanma imkanınız yoksa endişelenmeyin. Efektler için bu siteyi, fotoğrafı boyutlandırmak için bu siteyi, fotoğrafınızı düzenlemek için bu siteyi ücretsiz kullanabilirsiniz.

2-Uygun Kitle Oluşturma

Elinizde bir ürün var ve bunu pazarlamak istiyorsunuz. İhtiyacınız olan tek şey size uygun kitleyi bulmak ve organik takipçi kazanmak. Bu zor gibi görünse de aslında çok kolay. Hashtaglar bu konuda can kurtarıcı olabilir. Örneğin bir saat pazarlamak istiyorsunuz. Saat konusunda aramanızı genişletecek spesifik anahtar kelimeler kullanarak temelden özele doğru bir liste yapın. Aramanızla ilgili gelen profilleri takip edin. Yalnız dikkat etmeniz gereken bunun bir sınırı olduğu. Öncelikle en fazla 7.500 profil takip edebilirsiniz. Bir saat içinde takip edebileceğiniz kullanıcı sayısı ve takipten çıkaracağınız kullanıcı sayısı da sınırlıdır. Bunu yoğun bir şekilde yapmanız profilinizin kapanmasına neden olabilir. Takip ettiğiniz kullanıcıların bir kısmı size takiple karşılık verecek ve böylece günden güne kitleniz genişleyecek. Kendinize bir plan yaratıp ona uygun hareket etmeniz büyük avantaj sağlayacaktır.

3- Düzenli Paylaşım

Öncelikle ilk maddemizde belirttiğimiz gibi fotoğraflarınızın ya da videonuzun kalitesi yüksek olmalı. Aynı zamanda profilinizin herkese açık olduğundan emin olmalısınız. Düzenli olarak paylaşım yapmak hem satışlarınızı hem de organik takipçinizi etkileyecektir. Paylaşımlarınızda göz alıcı renkler kullanın ve mutlaka Hashtag girin. Bir hatırlatma: bir fotoğraf için en fazla 30 hashtag girebilirsiniz. Bu konuda da bir plan oluşturmak işinizi daha kolaylaştıracaktır.

4-Müşteriyle Doğru İletişim

Eğer bir müşteri sizinle iletişime geçmek istiyorsa satışınızın %50’si gerçekleşmiş demektir. Geriye kalan %50 sizin müşteri ile iletişiminize bağlıdır. İşiniz büyüdükçe doğal olarak size ulaşmak isteyen tüketici sayısı da artacaktır. Bu konuda yapabileceğiniz en etkili şey müşteri ile hızlı bir iletişim. Geri dönüşünüz ne kadar hızlı olursa satışınız o kadar kesinleşir.

5-Geri Dönüşlerinizi Paylaşın

Eğer başarılı bir satıcıysanız mutlaka müşterilerinizden iyi geri dönüşler alacaksınız. Bunları haftalık periyotlar halinde paylaşmanız satışlarınızda artışı da beraberinde getirecektir.  Müşterilerin bir çoğu daha önce alınan hizmetten memnun kalan var mı bilmek ister. E- Ticaret sitelerinde bulunan puanlama ve yorumlama sistemi bu yüzden önemlidir. Ancak İnstagram da bir puanlama sistemi bulunmadığı için geri dönüşleri paylaşmanız güvenilirliğinizi arttıracaktır.

Konu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ya da başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı buraya girin