Ana sayfa Bayilik Veren Şirketler McDonald’s Franchise Veriyor

McDonald’s Franchise Veriyor

694
0

Hepinizin bildiği büyük fastfood zincirine sahip McDonald’s franchise bilgilerini sizin için derledik. Makalemizde Mc Donald’s franchise sahibi olmak için gereken temel koşullar nelerdir? Başvuru nasıl yapılır? Başvuru aşamaları nelerdir? McDonald’s işletmeci eğitimi nedir? Gibi soruların yanıtlarını vereceğiz.

McDonald’s İşletmeci Adayında Aranan Temel Özellikler ve Şartlar

Öncelikle askerliğinizi tamamlamış olmanız istenmektedir. Bilindiği gibi McDonald’s herhangi bir şirkete ya da kuruluşa franchise vermiyor. Franchise almak istiyorsanız şahsen başvuru yapmakta ve gerekli koşulları şahsi olarak sağlamış olmanız gerekir. Bunun yanı sıra başka bir şirkette yöneticilik ya da çeşitli sorumluluklar almanız istenmez. Gerekli tüm gücünüzü ve zamanınızı McDonald’s restoranınız için kullanmanız istenmektedir. Yatırım maliyeti restoranının büyüklüğüne ve tipine bağlı olarak 250.000$-500.000$ olarak değişir. İşletmeci olarak gereken finansal kaynağa şahsi olarak sahip olmanız istenmektedir.

McDonald’s Franchise Sistemi Nasıl İşler?

McDonald’s uzman ekibiyle Türkiye genelinde nerelere restoran açılabilir bunu belirler ve belli bir sıraya koyar. Gerekli emlağı bulduktan sonra burayı kiralar veya satın alır. Tadilat, inşaat, dekorasyon, ekipmanın tespiti ile ilgili yatırım McDonald’s tarafından yapılır. İşletmeci mutfak ekipmanları, oturma grupları, dekor ve iç-dış, reklam panoları yatırımını işletmeci yapar. Tabi bu süreç belli şartları sağladıktan sonra gerçekleşir. Başvuru aşamasını anlatmadan önce eğitim aşaması nedir onu da açıklamakta fayda var.

McDonald’s İşletmeci Eğitimi Nedir

Gerekli ön koşullar sağlandıktan sonra, işletmeci adayı eğitime alınır. Eğitim katılıma bağlı olarak 6 ile 8 ay arasında değişmektedir. Eğitimin temel amacı McDonald’s işletmeci kültürünü öğretmektir. Böylelikle kişisel yetenek ve deneyimlerin yanı sıra McDonald’s eğitimleri ile yüksek bir işletmeci profiline sahip olursunuz. İlk 2 ay temel operasyon eğitimi verildikten sonra farklı müdür görev ve sorumlulukları ile ilgili eğitim verilir. Son olarak Hamburger Üniversitesi tarafından düzenlenen Restoran Liderlik Uygulamaları Kursu ile eğitim tamamlanır. Eğitim tamamlanmadan lisans alınamaz ve franchise adaya verilmez.

McDonald’s Franchise Seçim Süreci

  • Formunuzun değerlendirilmesi ile başlayan süreç olumlu ise ön mülakatla devam eder.
  • İstanbul’da ki herhangi bir McDonald’s restoranında “İş Başında Değerlendirme” yapılır.
  • Üst yönetimle son mülakat yapılır.
  • İlk adımlar tamamlandıktan sonra gerekli anlaşmalar yapılır ve eğitim süreci başlar.

McDonald’s Franchise Bilgileri

Başvuru Formu

McDonald’s Franchising Departmanı Numarası: 0212 336 34 00

Konu hakkında detaylı bilgi almak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Burger bayiliği için diğer konumuz; Viking’s Burger Bayilik Bilgileri‘ de dikkatinizi çekebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı buraya girin