Ana sayfa Düşük Sermayeli İş Fikri Düşük Sermaye İle İş Kurmak

Düşük Sermaye İle İş Kurmak

896
0

İş kurmak istiyorum fakat sermaye tutarım orta veya yüksek bütçeli bir iş için yeterli değil diyorsanız sizin için düşük sermaye ile kurulacak işler rehberi oluşturduk. Mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Yeterli miktarda ana paraya sahip olan girişimciler için her zaman harika iş fikirleri ve fırsatlar vardır. Fakat düşük yatırım bütçesi olan yatırımcılar için “düşük sermaye ile ne iş yapılır” sorusu çok fazla zaman alıyor ve muhtemelen cevapsız kalmaktan öteye gidemiyordur. Çeşitli araştırmalar yaparak, düşük sermaye ile yapılabilecek işler listesini sizin için derledik.

Listemizde ortalama 20-25 bin lira sermaye gerektirecek iş fikirlerinin yanı sıra 1-2 bin lira ile bile yapılabilecek doğru bir planlama ile rahatlıkla para kazandırabilecek fikirleri mevcut. Unutmayın seçim yaparken kendi özelliklerinize en uygun olana odaklanmak başarı şansınızı arttıracaktır. Aldığınız eğitim, iş için ayıracağınız süre, kişisel becerileriniz gibi özelliklerin hepsi sizi başarıya bir adım daha yaklaştıracaktır.

Size uygun olduğunu düşündüğünüz iş fikirlerini daha aktif piyasalarda, yoğun nüfusu olan şehirlerde yapmanız işin geri dönüş sürecinde belirleyici olacaktır.

Unutmayın: Yapmayı düşündüğünüz işi sermayenize göre değil kişisel yetenekleriniz ve tecrübelerinize göre belirleyin. Sadece düşük sermayeli olduğu için size hiç uymayan bir işi yapmaya çalışmayın.

İşte size düşük sermaye ile yapılabilecek bazı iş fikirleri örnekleri;

  • Danışmanlık Hizmeti Vermek
  • Bisiklet Kiralama İşi
  • Freelance Fotoğrafçılık İle Para Kazanma
  • Halı Yıkama Dükkanı Açmak
  • Mantar Yetiştiriciliği
  • Solucan Gübresi Tesisi Kurmak

Danışmanlık Hizmeti Vermek

Herhangi bir konuda ortalamanın üzerinde bir deneyime sahipseniz yada mesleki anlamda çok kapsamlı bir altyapınız yarsa danışmanlık hizmeti vererek para kazanabilirsiniz. Mesela, yeni yatırımcılar için iş kurma, tarım ile uğraşanlar için verimlilik arttırma yada finans borsa sektöründe danışmanlık verebilirsiniz.

Danışmanlık sektörü günümüzde iş çevrelerince çokça kabul görmeye başlamıştır. Önemli sayıda kurumsal şirket satış arttırma, müşteri memnuniyeti, pazarlama, eğitim konularında danışmanlık şirketlerinden hizmet almaktadırlar. Danışmanlık hizmeti vermek kısa dönem kiralanabilir paylaşımlı ofisler ve toplantı salonları kullanılabilir. Çok fazla bütçeye ihtiyaç olmadan 5-10 bin liralık sermaye çoğu zaman yeterlidir.

Bisiklet Kiralama İşi

Düşük sermaye ile yapılabilecek karlı bir iş olarak değerlendirilebilir. Özellikle tatil beldelerinde, yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu noktalarda ve sahil yürüyüş güzergahlarında bisiklet kiralayarak para kazanabilirsiniz. Başlangıç olarak birkaç bisiklet satın alarak saatlik kiralama yapabilir saat başına belirli bir ücret karşılığı gelir elde edebilirsiniz.

Freelance Fotoğrafçılık İle Para Kazanma

Güzel fotoğraflar çekmek, çoğu insan için vazgeçilmez hobilerden bir tanesidir. Günümüzde özellikle yüksek çözünürlük kalitesine sahip cep telefonlarının artması ve sosyal medyanın hayatımızın içine kadar girmesi ile freelance fotoğrafçılık ortaya çıkmış, ciddi gelirler getiren bir iş dalı haline gelmiştir.

İnsanlar sadece sosyal medya hesaplarında paylaşmak için bile özellikle fotoğraflar çektirip bu iş için ciddi rakamlar ödüyorlar. Aynı zamanda potansiyel müşterilerine ulaşabilmek ve etkileşim halinde kalabilmek için işletmeler ve büyük şirketler de sosyal medyada çok fazla görsel ve özel çekim fotoğraflar kullanıyorlar. Eğer freelance fotoğrafçılık konusunda kendinizi geliştirip, işletmelerin istediği tarzda fotoğraflar çekebilirseniz aylık ortalama 8-10 bin lira para kazanabilirsiniz.

Halı Yıkama Dükkanı Açmak

Halı yıkama dükkanları son zamanların en çok tercih edilen küçük bütçeli işlerden bir tanesidir. Her geçen gün daha çok noktaya yayılan halı yıkama dükkanları, çok hızlı büyüyen bir sektör olarak ortaya çıkmaktadır. Halı yıkama dükkanı açıp çalıştırmak kolay gibi görünse de uzun mesailer ve geceli gündüzlü çalışma saatleri gerektirebilir.

Küçük ölçüde bir halı yıkama dükkanı açmak min. 15-20 bin lira sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

Mantar Yetiştiriciliği

Kültür mantarı ve diğer mantar çeşitlerinin yetiştiriciliği yatırımın geri dönüşü ve karlılık olarak bakıldığında, diğer işlere kıyasla çok daha iyi bir girişimcilik modelidir. Yatırım tutarının büyük bir kısmını ilk aylarda geri alabilir, uygun üretim ve planlama ile hemen kara geçebilirsiniz. maliyetlerinizi karşılayabilir hatta kara bile geçebilirsiniz. Başlamadan önce kısa süreli eğitim kurslarına katılmak, işinizin sürdürülebilir olması anlamında doğru olacaktır.

Mantar yetiştiriciliği için başlangıçta 10 bin lira kadar bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

Solucan Gübresi Tesisi Kurmak

Solucan Gübresi , dünyanın birçok gelişmiş tarım ülkesinde yaygın olarak kullanılmakta olan organik bir gübredir. Son yıllarda ülkemizde de irili ufaklı solucan gübresi tesisleri açılmaya başlamıştır. Hem kısa sürede yatırımın geri dönmesi, hem de kaliteli ürün yetiştirmek isteyen çiftçiler tarafından tercih edilmesiyle solucan gübresi girişimciler için iyi bir fırsat haline gelmiştir.

Başlangıç aşamasında çok büyük maliyetler gerektirmeyen solucan gübresi tesisi kurmak için 15 bin lira sermaye işinizi görecektir. bir KOSGEB girişimci desteği ile solucan gübresi tesisi kurmak için başvuru formumuzu doldurabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı buraya girin