Ana sayfa Yeni İş Fikirleri İşinizi Büyütmenin 10 Yolu

İşinizi Büyütmenin 10 Yolu

728
0

İşinizi ilk kurduğunuzda muhtemelen bir çok araştırma yaptınız. Bununla beraber çevrenizdeki yatırımcılara danışmış, fikir alışverişi yapmış olabilirsiniz. Tesisinizi kurarak ürün üretmeye başladınız. Peki daha sonra ne olacak ? İşletmenizi gelişme çağına nasıl getirebilirsiniz ve gelecekte şirketinize nasıl ivme kazandırabilirsiniz ? Size işinizi büyütmek için 10 maddelik bir liste hazırladık.

1. Başka bir şube veya tesis açın:

Sizin için ilk madde olamayabilir ancak genelde büyümenin temel koşulu olarak düşünülebilir. Çalışmak için daha fazla fiziksel alan gerekli. Aynı zamanda daha fazla çalışan ve daha fazla çalışma saati olarak geri dönüşen bu zincir üretkenliği arttıracaktır. Maddi ve koşul açısından böyle bir yükü kaldırmaya gücünüz varsa o halde mutlaka düşünmeniz gereken bir maddedir.

2. İnternet ağınızı genişletin:

Artık yeni kurulan işletmelerin çoğu ürünlerini internet aracılığıyla pazarlamaktadır. Gelişim aşamasında ve hatta şirketiniz ivme kazansa bile sipariş trafiğinizin %80’ i internetten gelecektir. Sizleri internetin üst sıralarına çıkaracak arama motoru optimizasyonu konusunda profesyonel ekiple çalışmak önemli.

3. Diğer pazarları değerlendirin:

Şuanda mevcut işinizi büyütmek istiyor olabilirsiniz. Ancak başka pazarları da araştırmak size zarar getirmez. Çeşitlilik beraberinde gücü getirir.

4. İşletmeniz için Franchise sistemi oluşturun:

Amacınız ürününüzle olabildiğince çok insana ulaşmaksa, franchising, kendiniz için minimum riskle büyümenin harika bir yoludur. Marka sadakati ve genişletilmiş müşteri tabanı oluştururken odağınızı yerel tutmanıza olanak tanır. Sizde kendinize profesyonel bir franchise sistemi oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5. Ürününüzü lisanslayın:

Ürününüzü lisanslamak, düşük maliyetli ve düşük riskle iş yapmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda olası hak kayıplarının önüne geçmiş olursunuz. Bu, pazarda size özgünlük sağlayacaktır.

6. Ürününüzü dışa aktarın:

Ürününüzün satış trafiğini arttırmak için önemli yollardan biridir. Ürününüzle ilgili tanıtım yapmak amacınıza ulaşmanızda önemli yollardan biridir. Taşınabilir tanıtım platformlarıyla pazarınıza yönelik perakende şirketlerle anlaşarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

7. Müşterilerinizi potansiyel satış gücüne dönüştürün:

Mevcut müşterilere yapacağınız yönlendirmeler satışlarınıza ivme kazandıracaktır. Yönlendirmeleri yapmak için çeşitli fırsat ve indirimler sunmanız satışlarınızı arttıracaktır.

8. Müşteri veritabanı oluşturun:

Şirketler için olmasa olmazlardan olan veritabanı size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Mevcut müşterilerinizin telefon ve e-mail bilgileriyle oluşturduğunuz çevreyi koruyun. Yeni bir ürün çıkardığınızda ya da indirim yoluyla müşterilerinize yönlendirme yapmak istediğinizde size lazım olan tek şey veritabanıdır. Müşterilerinizin yeni gelişmelerden haberdar olmasını istersiniz değil mi ?

9. Başka bir şirketle birleşin veya başka bir işletme açın:

Benzer sermayeli şirketlerle birleşmek için mevcut sermayenizi kullanmak genişlemenin iyi bir yoludur. Çalışanların kaybedilmemesine özen göstererek kendinizi yeni fikirlere ve yatırımlara açık tutmanız önemlidir. Edineceğiniz bu ortaklık ya da yan şirketle, ana şirketinizi kuvvetli bir biçimde destekleyebilir ve geliştirebilirsiniz.

10. Ticaret fuarlarına katılın:

İşinizi büyütmek için başka bir yolda ticaret fuarlarına katılmaktır. Çünkü ticaret fuarlarında sunduğunuz ürün veya hizmet başka yatırımcıların dikkatini çeker. Bu size ileride büyük iş ağı fırsatı olarak geri dönebilir. Kalıcı ilişkiler kurmak büyümenizin ivme kaybetmeden devam etmesini sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı buraya girin